• 6:19 PM
  • четвер , 11-серпня-2022

Річниця битви під селом Довге

  • 6/8/2014
  • Перегляди 1087
  • Коментарі 0

7 червня 2014 року минає 311 років з дня першої битви національно-визвольної війни 1703—1711 років під проводом Ференца II Ракоці — так званої Довжанської битви куруців, що відбулась в урочищі Шоромпів на Лемацькому полі біля села Довге.

Хоча чисельна перевага була на боці куруців — їх налічувалося близько 3000, але сили були нерівними. Відчуваючи гостру нестачу вогнепальної зброї, куруци озброювались в кращому випадку шаблями та топірцями, а переважно — вилами та косами. Натомість важка кавалерія їх противників була добре озброєна, ошколована та загартована в боях. Що могли протиставити селяни-відчайдухи цій непереможній силі? Тільки хоробрі серця та незламну волю.

Серед куруців, що загинули на полі бою були не тільки угорці, але і дуже багато русинів-українців. Можливо, тільки тепер — після Небесної сотні — ми краще зрозуміємо цінність та подвиг наших предків, які віддали своє життя за Вітчизну та Свободу.

Герої не вмирають!

                                                                                                                                                        Боржавська Долина

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News