• 9:43 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

Професіонали бережуть праліси Зачарованого Краю

  • 6/15/2014
  • Перегляди 2114
  • Коментарі 0

Іршавщина – це по-справжньому унікальний куточок Закарпаття де розташований природно-заповідний об’єкт з мальовничою природою і милозвучною назвою національний природний парк «Зачарований край». В межах території НПП знаходяться недоторкані букові ліси «Праліси», унікальне сфагнове болото «Чорне Багно» та геологічний заказник «Зачарована долина» більше відомий як «Смерековий камінь». Букові праліси та болото «Чорне Багно» представлені на присвоєння їм міжнародного статусу.

Окрім згаданих природних об’єктів, в Іршавському районі знаходиться ще ряд інших цінних та унікальних об’єктів і територій, що потребують збереження.

З моменту створення НПП «Зачарований край» в Іршавському районі відбулась реорганізація лісогосподарських підприємств, тому з цього часу ведеться багато дискусій щодо розширення території парку.

На теперішній час у районі значна частина об’єктів ПЗФ, площею близько 3000 га, лісів наукового призначення (763 га, у тому числі генетичні резервати), рекреаційно-оздоровчих лісів (1133 га), знаходиться за межами парку на територіях держлісфонду Довжанського лісомисливгоспу. Та найбільшу цінність становлять старовікові насадження та праліси (4200 га), з яких 2800 га відповідають міжнародним вимогам.

НПП «Зачарований край» разом з іншими парками приймає участь у природоохоронному проекті «Збереження Карпатських пралісів», який розпочався у березні цього року і розрахований на 1 рік.

Проект впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у партнерстві і за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) та активної участі національних природних парків Карпатського регіону і Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України

Основна мета проекту - збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів за рахунок розширення природно-заповідних територій Українських Карпат шляхом включення до їх складу цінних лісових масивів (пралісів і старовікових лісів). Територія впровадження – національні природні парки та прилеглі до них території, розташовані в зоні зростання пралісів і старовікових лісів: Зачарований край, Карпатський, Верховинський, Черемоський, Вижницький, Сколівські Бескиди, Гуцульщина, Синевір, Ужанський.

На даний час науковцями розпочаті польові роботи з обстеження територій, збору матеріалу для наукового обґрунтування щодо розширення території парку, а Державне агентство лісових ресурсів України відповідним листом доручило лісогосподарським підприємствам сприяти науковцям у проведенні відповідних робіт у межах держлісфонду.
НПП Зачарований край

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News