• 12:05 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

Церковна фара у селі Приборжавське: Нова історія (Відео і фото )

  • 6/14/2015
  • Перегляди 1700
  • Коментарі 0

Звідки взялася ця церковна фара у Приборжавському? Все дуже просто. Фара – це народна назва будинку, у якому живе парафіяльний священик. У цій історії – будинок, у якому священик колись жив. А «колись» – це у першій половині 20-го століття, а точніше у 1920-х роках. Село Приборжавське (у той час – Заднє) перейшло із греко-католицької віри у православну, а греко-католицького священика перевели на іншу парафію. Село Приборжавське у той час збудувало нову церкву, яка діє і сьогодні, а старий будинок пізніше відібрала радянська влада.

Церковна фара (недільна школа-музей), яка є історичним надбанням нашого села, була передана на баланс православної релігійної громади Приборжавського ще у 1991 році, що було справедливим рішенням. Але роботи з реконструкції старого будинку священика почалися тільки у 2010. Хоча парафіяльний священик там і не житиме, для будинку, побудованого ще у 19-му столітті, знайшли достойне призначення: церковна фара стала і історичним музеєм села і місцем проведення занять у церковній школі.

Реставрований будинок освятили священики у день Покрови 2012 року. Це день офіційного відкриття. Звичайно, все тримається на енергії декількох активістів села та церковної громади, але все ж таки дуже приємно, що є такі люди, які дбають про історію села та дають можливість молодим побачити життя села у давнину.

Джерелоhttps://priborzhavske.wordpress.com


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News