• 10:33 AM
  • п'ятниця , 28-січня-2022

У селі Приборжавське стоїть хрест примирення між колишніми ворогами

  • 6/25/2015
  • Перегляди 1490
  • Коментарі 2

22 червня відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Трагедія війни не покидає цілі покоління, адже у багатьох сім’ях є постраждалі, поранені та вбиті на полі бою. Наш край на початку 1939 року був захоплений угорською армією. Отже, всіх мобілізували в угорське військо. Вже на війні деякі могли здатися в полон і потім воювати проти фашистів у складі формування генерала Свободи. Інших арештовували на кордоні з СРСР при спробі перетину та відправляли у радянські табори для в’язнів, а потім долучили до армії того ж генерала Свободи. Після закінчення війни і ті, які воювали у складі радянського війська і ті, котрі були в угорському війську, тобто по різні сторони фронту, ніколи не сварилися через політику чи участь у війні. У Приборжавському знайшли вихід – встановили Хрест, як свідчення примирення між різними сторонами.

Отже, зараз у самому центрі села Приборжавського, поруч з пам’ятником воїнам-визволителям, стоїть хрест. На вигляд – такий самий, як і всі інші хрести, які стоять біля багатьох будинків у нашому селі. Здається він тут був завжди. І мало хто знає, що цей Пам’ятний Хрест Примирення є унікальним, єдиним в своєму роді. Такого більше немає ніде в Україні. Його фото демонстрували на виставці в музеї Великої Вітчизняної війни у м. Києві.

Чим же ж він такий незвичайний? Біля підніжжя цього Пам’ятного Хреста викарбовано імена всіх односельців, які не повернулися додому з воєнних доріг 20-го століття. Тут поруч написано імена солдатів Угорської армії та Червоної армії, які в роки Другої світової війни були змушені воювати один проти одного. Не з доброї волі йшли на війну наші діди й прадіди, бо, як і всі, хотіли лише працювати на своїй землі, дбати про свої родини, про дітей. І хоч історики ще не дійшли згоди чи однакові ветерани другої світової війни, які воювали по обидва боки фронту, тут вони не різняться нічим.

Цей Хрест Примирення – не лише пам’ять про загиблих; це нагадування нам, живим, про те, що всі ми рівні перед Богом. Що не буває лише чорного, чи білого, а завжди ще є й відтінки. Не буває хтось абсолютно правий, і в іншої людини може бути своя точка зору, свій погляд на те, що тобі здається неприпустимим. І якщо ми хочемо жити в мирі, давайте поважати цінності один одного, поважати думки і погляди інших людей. Тоді можна буде сподіватись і на відповідне ставлення до себе.

Приборжавське

Коментарі (2)
.
12/15/2021 8:01:43 PM  |  IP: 193.34.173.***
.
Kap
6/28/2015 8:33:28 PM  |  IP: 37.143.9.***
Цей Хрест Примирення – не лише пам’ять про загиблих; це нагадування нам, живим, про те, що всі ми рівні перед Богом. Що не буває лише чорного, чи білого, а завжди ще є й відтінки. Не буває хтось абсолютно правий, і в іншої людини може бути своя точка зору, свій погляд на те, що тобі здається неприпустимим. І якщо ми хочемо жити в мирі, давайте поважати цінності один одного, поважати думки і погляди інших людей. Тоді можна буде сподіватись і на відповідне ставлення до себе.

Дуже розумно написано, сам вчинок приборжавчан з хрестом дуже актуальний i в наш час. Над цим треба всiм задуматися.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News