-
9/19/2014
-
705
-
0
Настоятель Свято- Пертопавлівського храму Іршави о. Василій Ігнат зібрав у своєму домі кілька сотень книжок літератури з біблеїстики, історії церкви, католицизму, богослов’я, проповідництва. Тут чимало і стародруків, робіт античних філософів Греції і Риму, а ще древньоруські літописи та твори закарпатських письменників.
Гордістю о.Василія є зібрані ним 62 томи праць видатних російських богословів, яких Ленін у 1922 році вигнав із Радянського Союзу. Роботи князя Трубецького, Франка Шаховського, Сергія Булгакова (всього 110 авторів) друкував у Парижі Ніколай Бердяєв у редагованому ним журналі «Путь». А не так давно значна частина цих часописів була привезена з Франції одним із учнів Василія Ігната.
-Ці твори напрочуд співзвучні нашому буремному часу. Вони цікаві кожному, хто звик замислюватися над життям, причинами подій, що проявляються у суспільстві. Тому я охоче використовую їх на своїх лекціях в духовному училищі, а також у повсякденній пастирській роботі,- каже о.Василій.
Уся приватна бібліотека розміщена в робочому кабінеті господаря. А от інші приміщення дому, окрім їх безпосереднього призначення, слугують ще й своєрідним виставковим залом.
Слід зауважити, що наразі в Іршаві немає публічної картинної галереї. Зате в будинку Василія Ігната на стінах кімнат і в коридорі біля семи десятків творчих робіт 49 художників Іршавщини. Частини авторів вже немає серед живих, а от їх картини радують любителів живопису, викладачів університету, журналістів – усіх, хто навідається в гості до о. Василія Ігната.


Джерело: http://goloskarpat.info