-
10/13/2015
-
3319
-
7
В Іршаві активно продовжуються зйомки першого фільму про Іршаву та проблеми заробітчан та дітей. Нам вдалось поспілкуватись з командою яка працює над створенням фільму «Мій дім».
Art Event - команда молодих та творчих людей, які об’єднавшись створили новий для Іршави продукт - компанію підготовки свят та вечірок, благодійних аукціонів та від тепер і зйомки короткометражних фільмів.
Секретами замислу, ідеї та процесами зйомок ділиться режисер фільму В’ячеслав Матішинець.
«Створенню фільму передувала ідея створення кінематографічної історії саме про Іршаву, про наш колорит, про життя та проблема виїду за кордон жителів міста. Колись , коли в нас була власна музична група ми так само співали про від’їзд закордон.
Меседж який вклали в фільм – це відношення, наших закарпатських, дітей до життя в Америці і до життя на Україні. Тому, що батьки котрі їдуть за кордон то вони думають, що при хорошому фінансовому забезпеченні дитина буде щаслива, та це взагалі не так. Дитина яка звикла лазити по деревах, купатись у річці, ловила рибу та мала тут свою компанію друзів, то переїжджаючи до Америки, вона це все втрачає.
Другим важливим аспектом, що передувало зйомці – це за невеличкий період часу Іршава змінюється. Друзі які до нас приїжджають помічають як місто вдосконалюється та стає більш європейським, тому наші герої фільму говорять те саме. Наші головні герої приїхали з закордону додому, вдома не були 6-7 років, а за цей період Іршава реально змінилась.»
Акторський склад – це взагалі цікава історія. При написанні сценарію разом з Віталіїм Чірвою ми зразу знали хто яку роль гратиме. Герої розмовляють виключно українською мовою. Ролі дідусів беззаперечно віддали Василю Кузану та Юрію Мельнику, вони тут прожили все життя, мають відношення до літератури, це панове які вміють грати. Найважче було з хлопцями. Раніше при зйомках сцен з дітьми давалось найбільше часу та плівки. Ми це відчули на власному досвіді. Спочатку хлопці дійсно слухались нас, потім відчули у нас своїх друзів і переставали грати, та тепер все стало на свої місця і вони чудово справляються. Залишилось відзняти ще три сцени з «злими» хлопцями.
Локації – найголовніше це місто. Прокидались о 4-ій годині, чи по вечорам допізна, обійшли майже все місто аби відзняти найкращі кадри Іршави, щоб відзняти місто в кращих ракурсах. Гарантовано забезпечимо чудову картинку. Зйомки тривають всього навсього 2 тижні, все швидко монтуємо, ріжемо, фарбуємо, працюємо над звуком разом з Миколою Ліпуновим.

Хронометраж до 25-ти хвилин. Та найбільше роботи забирає монтаж фільму. Сам сценарій складався по таблиці голлівудських фільмів. Працювали по таблиці голлівудського сценариста Блека Снайгера, котрий отримував премію «Оскар» за свої сценарії. В результаті він написав книгу, як правильно будувати сценарій, як робити фільми. У фільмі згідно його книг є дві сюжетні лінії, добрі і погані актори.
Один з посилів самого фільму є щоб люди вміли правильно обирати. Ми пережили Майдан та Революцію. Дійсно треба брати приклад з лідируючих країн, вони вміють розвиватись. Якщо бізнесмен іде до бізнесу, то хай і займається бізнесом, якщо людина – господарник то хай господарює. Якщо люди мають бізнес, то йдучи в політику вони мають залишити бізнес і віддати себе політиці, а люди котрі вже в політиці, повинні думати лише про розвиток свого краю, а не про те, як би побудувати собі власний бізнес за рахунок свого становища.

Ми хочемо аби люди не просто дивилися фільм – бо це іршавський фільм, а щоб його дивились і в Закарпатті і за межами області, бо він цікавий і
несе великий замисел.
Прем’єра вже скоро, очікується на наступний тиждень.
Спілкувалась Євгенія Шутка, для Irshava News
фото: Art Event та Євгенія Шутка