• 10:32 AM
  • п'ятниця , 28-січня-2022

На Іршавщині 25 правоохоронців приймали участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

  • 4/27/2016
  • Перегляди 1002
  • Коментарі 0

26 квітня 1986 року о 1.23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. З того часу пройшло 30 років. До ліквідації аварії залучалось 25 правоохоронців тодішнього Іршавського райвідділу міліції. На превеликий жаль, сімох вже із них немає серед живих.

З нагоди 30-річниці катастрофи у Чорнобилі відбулась зустріч працівників поліції з пенсіонерами ОВС –учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Під час зустрічі до присутніх у залі учасників ліквідаторів-правоохоронців звернувся начальник Іршавського відділення поліції підполковник Юрій Огняник який відмітив, що масштаби Чорнобильської катастрофи могли б бути набагато більшими, якби не мужність ліквідаторів. Ця аварія назавжди змінила життя країни на до Чорнобиля і після.

Начальником Іршавського відділення поліції підполковником Юрієм Огняник, начальником Іршавського РВ УДСНС України в Закарпатській області підполковником служби цивільного захисту Іваном Мошкола та головою ради ветеранів та пенсіонерів Іршавського відділення поліції Михайлом Станинець було нагороджено знаком народної пошани «За громадський подвиг» Івана Ваколю, Петру Штефаньо, Федора Бряник, Івана Граб, Василя Соломку та пожежника Юрія Свистак, який в ті роки працював пожежником у Київській області. Він до Чорнобиля потрапив у перші години, після вибуху на атомній електростанції.

У подальшому слово тримав заступник голови ради ветеранів та пенсіонерів Іршавського відділення поліції Василь Микита, який зачитав Указ Президента України №41 від 09.02.2016 року «Про присвоєння пенсіонерам ОВС-учасникам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС спеціальних звань», а саме; полковника міліції Івану Граб, Федору Бряник, Петру Енеді, капітана міліції Юрію Тодавчич, Михайлу Феєр, Петру Штефаньо, Йосипу Лях, Михайлу Білогорка, Василя Звонар, Івану Мигович. Крім цього було вручено Василю Ломазі, Івану Мигович та Михайлу Білогорка грамоти.

На жаль, передчасно пішли із життя Богдан Федоричко, Петро Станканинець, Андрій Гецко, Петро Керечанин, Андрій Обіцький, Василь Варга та Іван Пецко. Їх світлу пам»ять було вшановано хвилиною мовчання…

На закінчення ліквідатори поділились з поліцейськими спогадами про Чорнобильську трагедію.

Одними із перших закарпатських міліціонерів прийшли на допомогу своїм колегам у Чорнобиль генерал-майор міліції Віктор Чепак та полковник міліції у відставці Василь Свистак, які в той час навчалися у Київській вищій школі міліції МВС СРСР ім. Ф.Дзержинського. Вони приймали участь у евакуації 50-тисячного міста Прип»ять.

Петру Штефаньо та Василю Ломага доводилось нести службу на постах ДАІ «Лільов» та «Десятки». адміністративному корпусі Чорнобильської АЕС. У 30-кілометровій Чорнобильській зоні ними було затримано вантажний автомобіль, заповнений запчастинами, старовинними іконами та іншими товаро-матеріальними цінностями, які громадяни залишили при евакуації.

Коли в Іршавському райвідділу постало питання про відрядження у зону катастрофи, – каже полковник міліції у відставці Іван Ваколя – ні на мить не вагались працівники міліції. Кожний із них був сповнений високого обов»язку допомогти потерпілим. Іван Ваколя виконував обов»язки дільничного інспектора у Прип»яті.

Підполковник міліції у відставці Михайло Дикий, коли в Чорнобилі сталася біда, він працював старшим інспектором Держпожежнагляду м.Іршава. Михайло Дикий ніс службу на 4-му енергоблоці. Щоранку заступав на службу о шостій годині і працював до чотирнадцятої. Потім була перезмінка. Тільки по телебаченню і в газетах писали, що там все гаразд, пожежу ліквідовано. А насправді роботи по приборканню вогню ще довго тривали. В той час мало хто знав, що з атомного монстра продовжують вириватися невидимі й невідчутні промені смерті. І не дай бог хоч слово сказати про радіацію. Навірно, як би люди мали більше інформації про катастрофу, то наслідки були б набагато менші.

Кажуть, що час лікує. Але не варто забувати про Чорнобильську аварію, вона залишила свій слід у багатьох українських родинах, вкоротила вік тисячам людей, змінила багатьом долі на завжди…

Віта Горзов
Іршавське відділення поліції

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News