• 15:10
  • понеділок , 24-вересня-2018

Василь Кузан: «Я ніколи не соромився сказати, що я з Іршавщини»

  • 23.09.2016
  • Перегляди 1168
  • Коментарі 0

Нещодавно вийшов перший роман Василя Кузана, чиє ім'я відоме не тільки закарпатцям, а й далеко за межами Закарпаття. На передодні презентації роману в Іршавській центральній районній бібліотеці Ми поспілкувались із Василем Кузаном і розпитали його про роман.

 

Про що Ваш роман?

Роман побудований на реальних фактах. Я поміняв імена. Сюжетний зміст заключається в тому, що з різних весіль набрав ситуації,скандальні, шокуючі, цікаві, веселі і ніби, це все від бувається на одному весіллі.Такого весілля в принципі бути не може, бо то би був кінець світу (сміється,- авт.).

Хоч імена і поміняні та деякі люди вже себе впізнали. Сприйняли все нормально. Думаю, що все буде прийнято нормально бо роман позитивний, веселий, напружений, непередбачувані повороти сюжету і читається дуже легко.

Скільки писали роман?

Роман писався дуже швидко. Більше він йшов довидавця. Десь протягом трьох років я шукав видавця. Я міняв назви. Було декільканазв. Зупинився на цій назві «Експрес наречений», тому що це сучасна назва і вона більш- менш передає зміст . Попередня назва була наприклад «Бомбезне весілля» або «Весілля по Закарпатськи». Всі назви крутились довкола слова весілля. Бо саме весілля, наречені, щось таке мало бути, щоб передавало зміст.

Писалося протягом десяти місяців.

Що Вам потрібно для щастя?

Потрібно, щоб купували книги. Бажано повисоких цінах, таких, як я продаю на аукціонах (сміється,- авт.).

Для щастя людині потрібно дуже мало. Хоча,якби кожен з нас писав список своїх бажань, то це б зайняло великий, товстий зошит. Насправді нам потрібний душевний спокій, Божа благодать. Щоб тебе сприймали таким, як ти є.  І щоб яка сьстабільність була у державі. Це б було щастя!

Незабаром Іршава святкуватиме День міста. Привітаєте Іршавчан.

Звичайно. Постараюсь і приїхати привітати іршавчан. Я в більшості свят брав участь. Виступав. Тепер не знаю, як вдасться.

Іршавчан вітаю! Тому, що я з Іршавщини. Тому,що я люблю Іршаву. Я глибоко закарпатський чоловік, який любить свій край. І деб я не був, я ніколи не соромився сказати, що я з Іршавщини. Іршавщина – це край вина і пісні. Одна з книг, в якій я був співавтором, так і називалась. Це -край вина і пісні, край щастя, край гарного настрою, край позитивних людей,край щасливих людей. І нехай це щастя продовжується і триває довго, щоб нікого,нічого не боліло, щоб всі були щасливі і задоволені тим, що відбувається вІршаві, у державі та в світі.

Дякуємо Вам за чудову розмову!

Володимир Хила спеціально для Irshava News

Фото з соцмережі Facebook

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News