• 1:39 AM
  • середа , 6-липня-2022

21 листопада 2013-го - старт Революції Гідності

  • 11/21/2016
  • Перегляди 853
  • Коментарі 0

2013 рік став ключовим у подальшій долі Україні. Тоді, попри усі прогнози соціологів, українці вийшли на вулиці і попри страх, холод і погрози зробили свій вибір. Вибір на користь демократичних цінностей і гідного життя. 

Ввечері, 21 листопада, громадські активісти та журналісти вирішили зібратися у Києві з протестами через зрив підписання важливого документу з Євросоюзом, до якого Україна йшла чи не з 1991 року. 

Станом на кінець листопада мітинги зібралися в різних містах України від Сходу до Заходу. Та от події, які трапились в ніч проти 30 листопада, все різко змінили - за особистим наказом начальника київської міліції генерал-лейтенанта Валерія Коряка українська влада силами «Беркуту» влаштувала силовий розгін Євромайдану в Києві. За іншими даними, розганяв Євромайдан кримський, луганський та донецький Беркут, скерований за посередництвом російською владою. Внаслідок розгону було травмовано десятки протестувальників. Частина людей, що втікла від Беркуту, заховалась у Михайлівському золотоверхому монастирі на Михайлівській площі.

Наступні дні до Києва масово стягувались люди з всієї України. Однією з масштабних подій які відбулись – Народне Віче, де за різними оцінками зібралось понад мільйон людей.  

Не винятком стала й Іршава. Вперше на майдан в Іршаві вийшли діти, які тікали з уроків аби виразити  свою солідарність з мітингувальниками в Києві. Тодішнє керівництво району в обов’язковому порядку дало розпорядження не покидати в жодному разі робочі місця, а дітям не дозволяти тікати з уроків. Та їхні старання були марними. З часом тодішні «регіонали» почали масово «перефарбовуватись».   

Продовження історії читайте згодом.


Irshava News


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News