• 11:37 AM
  • п'ятниця , 28-січня-2022

Асфальтобетонний завод у Підгірному - бути чи не бути?

  • 2/14/2017
  • Перегляди 1410
  • Коментарі 7

Кожен керівник району з приходом весни починає шукати способи вирішення проблеми – погані дороги. Щоразу основними причинами поганих доріг стають різноманітні фактори – відсутність коштів, погана якість робіт, поганий матеріал, затяжні зими, лісовози і т.д. І кожного разу керівництво вбачає тільки один вихід – запуск в роботу асфальто-бетонного заводу в с.Підгірне.


Читайте також:


Грудень В с.Бронька асфальтують дорогу


У 2010-2011 роках питання заводу піднімалось на сесії райради, головою тоді був Станіслав Сухан.


Тоді він наголошував, що ніхто нікого не бажає звільнити, коли виносять на розгляд депутатів звіти чи інформації керівників структур району. Лише ставиться за мету бажання дізнатися про реальний стан речей в тій чи іншій сфері. Це дасть можливість в подальшому напрацювати стратегію та заходи з усунення недоліків. Від такого підходу район тільки виграє, а у підсумках сесії вказується наступне «Про те, які автодороги на території району за якістю, не говорить тільки лінивий. Зазвичай земляки не вдаються у тонкощі питання і винуватцями вважають районне керівництво та очільника райавтодору. В чому ж справа, з’ясовували на сесії райради. Для цього запросили першого заступника начальника Служби автомобільних доріг в області Василя Зайця, який і доповів про стан справ. За його словами, фінансування на ремонт та утримання доріг зменшилося вдвічі у порівнянні з минулим роком. Цьогоріч на такі потреби району зі спецфонду обласного бюджету виділили 850 тисяч гривень. Окрім цього, за майже чотири мільйони гривень покращуватимуть стан комунальних доріг. Ще за два з половиною мільйони гривень ремонтуватимуть дороги району по лінії Укравтодору.

      Очевидно, дехто мав сподівання, що все закінчиться доволі звично: чиновник бідкається на хронічну нестачу коштів, йому співчувають і просто кивають головами в різні боки. У кінцевому підсумку дороги від цього маємо далеко не європейського рівня, якого так прагнемо. Та на цей раз депутати райради були нещадними. Стан доріг визнали передкатастрофічним, а роботу начальника філії «Іршавський райавтодор» та Служби автомобільних доріг в області -- незадовільною. Порушили народні обранці і питання відновлення роботи заводу з виробництва асфальту, розташованого в с. Підгірне. Чи змінить це ситуацію на краще, покаже час. Але депутати райради на чолі з керівництвом району налаштовані рішуче і триматимуть питання стану доріг на жорсткому контролі.»
Декілька років про Підгірне не згадували.  Наступна згадка у 2014 році. Тоді  за ініціативи в.о.голови райради Петра Добромільського, депутатів райради Валерія Васильця, Віктора Вірага,  Івана Савки та громадського активіста Михайла Ловги була проведена комісія на асфальтобетонному заводі в с.Підгірне. Комісія проводилася з метою запуску знову у дію асфальтобетонного заводу, чим район може зекономити на купівлі асфальту для місцевих доріг. Районна рада також мала на меті задіяти місцевий кар’єр для зменшення витрат на доставку щебню. Та далі розмов питання не пішло.


Далі знову комісія, тоді в РДА повідомляли наступне :

«Про відновлення роботи асфальтного заводу в с. Підгірне говорили на нараді в середу, 19 лютого, під керівництвом першого заступника голови РДА Івана Мошколи. В засіданні прийняли участь сільські голови району, начальник Іршавської філії «Райавтодор» Богдан Сич та головний інженер ДП «Закарпатоблавтодор» Володимир Стадник.

 Районна влада зацікавлена у відновленні роботи заводу, адже нинішній стан автомобільних доріг знаходиться майже в критичному стані. До цього часу асфальту для ремонту комунальних доріг сільських населених пунктів філії «Райавтодору» майже не виділяли. Роботи дорожніх бригад, які проводили ямковий ремонт, використовували асфальт, закуплений з сусідніх районів. Тим часом асфальтний завод в Підгірному простоює, а устаткування – старіє. Навіть жителі цього села ладні змиритися з екологічно шкідливою діяльністю заводу аби лиш мати вже рівні автошляхи.

Розглянувши всі можливі варіанти та пропозиції, які звучали із вуст учасників наради, було прийнято рішення сконцентрувати кошти, які знаходяться на рахунках сільських рад, для запуску роботи заводу. Тоді весь асфальт виготовлений на заводі буде використано для проведення ремонту комунальних доріг сільських рад та м. Іршава.

Радує те, що пропозицію райдержадміністрації та сільських голів підтримує і керівництво «Закарпатоблавтодору».

Висловлюємо сподівання, що в недалекому майбутньому наші дороги нарешті матимуть хороший вигляд та належний стан.»

Як бачимо, далі розмов справа не пішла.Читайте також:

Асфальтування доріг в мороз - новинка від автодору 


Морозна та сніжна зима цьогоріч знову дала привід згадати за завод у Підгірному. Райрада знову розглядає можливість запуску заводу у роботу. Таким чином шукають вихід з ситуації, що склалась після затяжної зими . У таких діях керівництво району шукає шляхи здешевлення відновлення дорожнього покриття, та от про якість знову таки не задумовуються. Причиною поганого стану доріг назвали швидке танення снігу.


Далі сам текст повідомлення: «У зв’язку з різким таненням снігу жителі нашого району знову зіткнулися з нагальною проблемою – жахливим станом доріг у місті та населених пунктах. Ця біда не є новою, проте залишається «нарізним каменем».

Виходячи з фінансування і маючи практику попередніх років, вишукуються шляхи здешевлення витрат на ремонтні роботи доріг. Одним із таких питань є запуск асфальто-бетонного заводу в с. Підгірне.

Керівники району та начальник філії «Іршавський райавтодор» Богдан Сич здійснили робочу поїздку на місце розташування об’єкта й обговорили перспективу функціонування заводу. Наразі ведеться робота з економічного обґрунтування доцільності запуску такого об’єкта.

На сьогоднішній день, завод перебуває у власності Укравтодору і знаходиться на балансі філії «Іршавський райавтодор». Розглядається питання щодо повної передачі заводу в експлуатацію райавтодору.».

irshava-news.com

Коментарі (7)
читач до учня
2/15/2017 6:29:16 PM  |  IP: 178.92.78.***
Правда і по газу: відділ освіти Іршавської РДа щоб прикрити некомпетентність та безлабеність в управлінні оголосили карантин! Але все банальніше - нема коштів для оплати енергоносіїв в школах. Хоча минулого року трубіли на всю область про заміну котлів. Оборудки коштували мільйони гривень - але сьогодні чомусь пишуть що нема коштів на оплату газу. А де тоді хвалені економічні котельні на дровах? Де показники вашої "конономії" ??? Ще рік тільки почався ...Иржія з крайняйом купували чибря поза-минулого року аж гуло - ніхто не цікавився скільки грошей пішло на то, а в школах крейду не можна знайти... Гукани дорвалися до влади - тому так і животіємо.
учень
2/15/2017 4:28:52 PM  |  IP: 37.52.105.***
Про що ви люди говорите іршавська влада знає лише закрити школи бо немає грошей на газ де таку є зекономлять на газові візьмуть собі які заводи басейн стоіть 10 років ніхто на еього не звертає навіть уваги люди схаменіться
читач
2/15/2017 7:12:35 AM  |  IP: 178.92.78.***
Шановні читачі і недуже чиновники! Хіба для того щоб були добрі дороги тільки асфальт потрібен? Чомусь ніхто не звертає уваги на кювети вздовж доріг, які вже не виконують функцію водовідводу! Також той асфальт необхідно не просто на землю постелити - там необхідно робити інші технологічні процеси. А як - лопатою і ломиком з відром??? Сьогодні тона асфальтобетону коштує від 1200 до 1500 грн/тона і відповідно він повинен мати сертифікат відповідності ДСТУУ. Який асфальт буде в Підгірному??? Такий самий як і ішавські автобуси ... Можна констатувати одно - повна нездатність місцевої влади (безвідносно прізвищ) до роботи щодо розвитку в районі - яка тільки і може сидіти по кабінетам та дерибанити бюджетні кошти.
гагага
2/14/2017 11:53:15 PM  |  IP: 31.41.89.***
а гроші де відмиватимуть??? подивіться на яких авто їздять корівники району, не шкодуючи по йсих путях, но і не роблячи нич, бо запустять асфальтобетонний завод - можна буде нову машину купити-СОБІ, і не ремонтувати
Ярослав
2/14/2017 10:48:02 PM  |  IP: 130.180.216.***
В районі асфальтобетонний завод можна побудувати практично в будь-якому місці і він буде рентабельний, оскільки основними чинниками його роботи є наявність сировини (андезити, базальти), споживчий та наявність трудових ресурсів. Найбільш оптимальними місцями є справді с. Підгірне з колись діючим заводом та
с. Арданове. Стосовно екології, то будь-яке виробництво на неї впливає,- однак особливості орографії території розташування заводу в с. Підгірному та впровадження новітніх способів виробництва (основних виробничих фондів) дозволять мінімізувати вплив на природу...

Основними проблемами впровадження виробництва є не місцеве населення, яке нібито переживає за екології, а іршавські депутати та бюрократія...
...
2/14/2017 6:04:17 PM  |  IP: 193.142.219.***
рука руку миє! они гроші опять зпустять, а дале ся свище. Дороги туй нигда нормальні не будуть, докі сякі біля корита!
читач
2/14/2017 5:57:16 PM  |  IP: 178.92.78.***
Дурень думкою багатіє!!! ...цікаво чому не нема наслідків за невиконання попередніх рішень з запуску того заводу?

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News