• 1:09 AM
  • середа , 6-липня-2022

Три роки тому в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності

  • 2/18/2017
  • Перегляди 632
  • Коментарі 0

18 лютого 2014 р. розпочавсязавершальний етап Революції Гідності  — Революції, яка назавжди змінилаісторію України.

Багато вже булонаписано, багато вже було сказано про ті буремні події, про тих героїв, щосклали свої життя за честь та свободу.


Журналісти Радіо Свобода відзняли місця найгарячіших баталій Революції Гідності 22 січня 2014 року і поєднали у відео теперішнє і минуле. Цього дня «Беркут» вранці атакував мітингувальників і від пострілів снайпера загинули 20-річний вірменин Сергій Нігоян та 25-річний білорус Михайло Жизневський. Через три дні помер у лікарні і поранений 22 січня майданівець Роман Сеник.

 

У період 18-20 лютого2014 року в центрі столиці загинули більше ста осіб, кілька десятків зниклибезвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані тапіддані тортурам. Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, якаотримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходуз кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноваженьпрезидента України шляхом внесення змін до Конституції України. 

Працівникиміліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з«тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірненасильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовийрозгін ходи. Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського,Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отрималитілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.

Сьогодні по всій країні пройдуть пам'ятні мітинги, а на Закарпатті скасовано всі розважальні заходи.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News