• 3:02 AM
  • вівторок , 23-квітня-2019

Іршава.Історія. Бруківка в центрі міста

  • 2/21/2017
  • Перегляди 3450
  • Коментарі 4

Стан доріг – одне з найболючіших питань після відходу зими, адже зі снігом та льодом разом зійшов і асфальт. Іршава не виключення. Вибоїни подекуди сягають 15-20 см, а як авто попадає в таку яму рідко коли ціле з неї вийде. Техсервіси за останній час отримують чималі прибутки від такого стану доріг.фото: Михайло Раковці


На автошляхах міжміського сполучення можна з цим боротись тільки здійснивши капітальний ремонт. А що робити місту? Вихід можна побачити на прикладі сусіднього Мукачево. Там відновили історичне покриття – андезитову бруківку. Іршава може так само. Тут варто врахувати той факт, що бруківка вже є, її не потрібну купляти, її потрібно дістати з під асфальту.


З історії : андезитовою бруківкою центр міста та деякі її вулиці були встелені орієнтовно в 50-х роках минулого століття. Подекуди її ми можемо спостерігати й до тепер, а саме біля ЗОШ№1 (Чеський квартал), біля районної поліклініки, а решта визирає з вибоїн на центральній дорозі.
Через рішення керівництва у 80-х роках центральну дорогу міста було вкрито асфальтом, примітно що відтоді капітальний ремонт центральної дороги майже не відбувався, тільки ямковий. Таку картину можна спостерігати й тепер. Андезитову бруківку знову ховають за платками асфальту, який навіть не встигнувши зафіксуватись в ямі проїжджаючою машиною  вичавлюється з ями.

фото з архіву Іршавського краєзнавчого музею


Так, вартість відновлення дорожнього покриття яким воно було понад півстоліття дороге задоволення, потребує чималих коштів, поступового обмеження руху в місті (при поступовому виконанні план реальний), але надалі дозволить заощадити на щорічному безглуздому латанні доріг, а місто отримає добру дорогу.irshava-news.com


Коментарі (4)
Жанна
3/29/2017 9:08:06 PM  |  IP: 46.172.143.***
Це напевне найрозумніше рішення за останні роки. Перестати насилувати асфальт, латаючи ці безкінечні дири.

Не будуть списуватися мільони з бютжету на їхні "ремонти доріг".

По-перше бруківка обійдеться дешевше і це буде якісніше і екологічніше. Такий досвід часто використовується у європейських країнах.

По друге наше місто виглядатиме красиво і естетично, таке собі "Старе містечко".

По третє не будуть вже так часто наші шумахери гасати.

Дуже рада за своє місто хоч і не проживаю в ньому. Рада бачити такі чудові. розумні зміни.
іршавчанин
3/21/2017 10:31:55 PM  |  IP: 37.52.105.***
Бобик піде на любі уловки аби вийграти вибори Опять морочить голови людям люди які будуть бардюри після зняття асфальту іх роками підіймали тепер мащини будуть битися об бардюри чи ви опять повірере уловці цього цуцикскільки грошей списав цуцик на бардюри міліони???
Читач 1
2/23/2017 11:22:30 PM  |  IP: 31.41.89.***
Якщо зробити один раз якісно і надовго,то незможуть кожен рік списувати кошти на ямковий ремонт. Отже це "їм" невигідно.
читач
2/22/2017 4:40:52 PM  |  IP: 178.92.230.***
повністю підтримую ідею!

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News