-
6/7/2017
-
544
-
0
Екскурсія , похід чи експедиція , для учнівської молоді становить неабиякий інтерес. Адже кожна мандрівка дарує дітям ( і не тільки їм) безліч приємних почуттів, вражень , спогадів та емоцій. Одна подорож від іншої завжди відрізняються, хоча проводяться по одному і тому ж маршруту. А відрізняються вони за своїм складом екскурсантів, метою та змістом проведення, емоційним та психологічним настроєм і нарешті організованістю групи, яку забезпечують педагоги.
Цього разу, тобто 1 червня ц.р., приємно було здійснювати екскурсію в Мукачево і в Ужгород разом з учнями та вчителями Імстичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Дирекція школи подбала про те, щоб саме в День захисту дітей учні по-справжньому відчули своє «професійне» свято. І треба без зайвого пафосу відзначити , що це свято-екскурсія відбулося й пройшло організовано , змістовно й радісно. Найбільше про це подбали вчителі школи Андрашко Оксана Іванівна, Ливдар Ганна Василівна , Чонговай Ганна Петрівна та Станко Ганна Андріївна. Було дуже помітно , що вони користуються добрим авторитетом у своїх вихованців, а їх було 40 чол.- учні 3-го, 4-го та 6-го класів.
«Замки Закрпаття»- такою була тема цього уроку-екскурсії. Школярі із величезним задоволенням та цікавістю познайомилися з історією Мукачівського замку «Паланок». Вони були приємно вражені величністю його споруди, архітектурою забудови та музейним змістом наповнення. Те , що вони своїми очима там побачили, відзняли на фото-відео матеріали безумовно поповнило їхні знання, розширило їхній кругозір.Не менш цікавим було їхнє перше знайомство з обласним центром Закарпаття- м. Ужгород. Тут екскурсанти побували в Ужгородському замку.
З особливим інтересом учні знайомилися з експонатами музею під відкритим небом, заходили в кожну «хижку», візуально вивчали знаряддя праці наших предків та прогулювалися «вулицями старовинного закарпатського села». Відвідали Хресто-воздвиженський греко-католицький храм та побували біля пам’ятного знаку угорській імператриці Марії- Терезії , пройшлися знаменитою Ужгородською «алеєю лип», мали змогу вільно погуляти по площі Народній, біля фонтану, у сквериках та на березі річки Уж. Пізнавальною для дітей була поїздка на українсько-словацький кордон. З вікна автобуса під час повернення в Іршаву учні бачили Невицький та Середнянські замки й почули невелику історію про них.
На думку учнів та педагогів екскурсія пройшла «славно». Вона вдалася , ще й тому , що був прекрасний сонячний день, добрий настрій і щире відношення до екскурсантів з боку перевізника Іваниша Віталія Івановича- водія автобусу «Ікарус». Звичайно ,що під час подорожі був, як і планувалося «пікнік» на природі. І нарешті завершення екскурсійної програми відбулося в Іршаві на території туристично-рекреаційного комплексу «Прага», де діти вдосталь провели часу на батутах, качелях, милувалися рукотворним озером з плаваючими рибками, міні-водосподом та скуштували смачної піцци в акуратних та приємних оку бесідках , що налаштовані на території в традиційному закарпатському стилі.
На закінчення хочеться підкреслити , що подорожі – це природній потяг до пізнання навколишнього світу. Тому мандруйте сміливо, з повною свободою, шукайте , досліджуйте й подорожуйте протягом усього довгого життєвого шляху.
Зав. відділом подорожей Іршавської райСЮТур, відмінник освіти України
Богдан Ільницький