• 10:39 PM
  • неділя , 24-вересня-2023

Розглядаючи минуле

  • 5/20/2014
  • Перегляди 1593
  • Коментарі 1

Іршавський районний історично – краєзнавчий музейзаснований в листопаді 2007 року, а людиною котра втілила ідею в життя ставвідомий краєзнавець та історик Василь Петрович Керечанин. В 2010 керівникоммузею став Світлинець Андрій Андрійович.

Створено експозицій. На різну тематику, фактично відпояви життєдіяльності до сьогодення.

Окремо створена експозиція з історії та діяльності Боржавськоївузькоколійної залізниці, гасових (керосинових) ламп к.ХІХ – поч.ХХ ст., пролегенду Іршавщини – Івана Фірцака-Кротона - найсильнішого чоловіка ХХ століттята відомих людей району: ветеранів війни, вчителів, вчених, письменників,артистів, чорнобильців, учасників війни в Афганістані, спортсменів.

При музеї діє гурток «Музеєзнавство», де учні мають змогуна практиці долучитися до вивчення та збереження історико-культурної спадщинирідного краю. Зокрема силами гуртківців створено експозицію «Боржавськавузькоколійна залізниця» та виставку старовинних керосинових ламп. Також учнігуртка беруть активну участь у археологічних розкопках, які проводяться на базіНевицького замку, Ужгородського району.

Експозиція районного історико-краєзнавчого музею БДТ м.Іршави розрахована на всі вікові групи і зацікавить будь-якого вибагливоговідвідувача. Музей проходить постійні реконструкції, постійно оновлюється.

Готуєтьсядо 75-ти річчя експозиція по Карпатській Україні, є відповідні історичнідокументи. Розширюється куспозиція по легендарній особі, Івану Фірцаку-Кротону.

Нещодавно в музей було повернуто унікальнакартина відомої на Україні художниці Л.Б.Микити "Іршава". Данеполотно ніде не було обліковане і тому було прийнято рішення про передачу даноїкартини у фонд іршавського районного історично-краєзнавчого музею. Людям не буйдужа доля музею, активно приносять різні речіякі мають історичну цінність. До музею надійшла історично цінна табличка"Поселення", є думка що йдеться про Стремтуру.

         За майже 7 років існуванняісторико-краєзнавчого музею проведено більше 600 екскурсій. В закладі побуваломайже 7 тисяч відвідувачів, більша частина яких це учні шкіл з усіх куточківУкраїни, педагоги, жителі та гості району.

 Євгенія Шутка

Коментарі (1)
Антоніна
6/6/2014 11:22:18 PM  |  IP: 91.195.157.***
Будь ласка вкажіть адресу музею

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News