• 4:52 AM
  • понеділок , 8-серпня-2022

«Самопоміч» принципово хоче передати землю, яка є поза межами населених пунктів, у власність об’єднаних громад

  • 11/8/2017
  • Перегляди 452
  • Коментарі 0

Таке звернення оприлюднив у соцмережі Фейсбук депутат Іршавської міської ради Віталій Собко, тим самим озвучивши позицію партії. Далі текст звернення:

"В Україні вся земля за межами населених пунктів, яка не є у приватній власності, належить державі. Це спадок Радянської системи, яка відібрала землю у людей. Тому зараз землями навколо сіл та міст розпоряджаються або районні або обласні державні адміністрації.

«Самопоміч» принципово хоче передати землю, яка є поза межами населених пунктів, у власність об’єднаних громад.

Саме про це Законопроект про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами (№4355), який розробляли та просували в тому числі депутати «Самопомочі» у Верховній Раді.

Законопроект вже пройшов перше читання і повністю готовий до другого. «Самопоміч» вимагає найшвидшого розгляду у другому читанні, щоб об’єднані територіальні громади отримали землю у власність.

Проте в цьому не зацікавлений уряд, який втратить державну землю та вплив на ОТГ. Тому уряд зареєстрував законопроект за номером 7118, який не передає землю у власність громадам. Уряд хоче лише дозволити громадам приймати рішення про те що робити із землею (передавати людям у власність чи оренду), але власником землі залишається держава. Робиться це для того, щоб громади далі залишались залежними від держави. Так само, як в бюджеті уряд перекладає борги за комуналку та оплату пільг на громади, публічно говорячи про децентралізацію.

Депутати зареєстрували альтернативний законопроект до урядового 7118-1, який відображає більшість положень законопроекту 4355.

«Самопоміч» не буде голосувати за урядовий законопроект - це чергова спроба ошукати людей і не дати їм землю, яку публічно обіцяли. Фракція буде наполягати на законопроекті 4355 чи 7118-1, які дійсно передадуть землю за межами населених пунктів об’єднаним громадам."


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News