• 11:07 PM
  • четвер , 2-грудня-2021

Уродженець Іршавщини, Сергій Біба представив свій творчий доробок у Чехії (Фото)

  • 10/16/2019
  • Перегляди 298
  • Коментарі 0

У вересні у місті Яромержіце - над – Рокітноу (Чехія) відкрилася виставка абстракцій під назвою "На перехресті" художника із Дутінгема (Нідерланди) Вальтера Смейтінка - Мюльбахера та митця із Ужгорода Сергія Біби, яка триватиме до 30 жовтня. У затишній будівлі у стилі барокко (колись тут була лікарня), що надав муніципальний інформаційний центр, представили 30 робіт (по 15 кожен) повідомляє Uzhgorod.in .

Сергій Біба, уродженець села Кушниця на Іршавщині. Навчався в Ужгороді у відомого педагога Золтана Баконія. Член НСХУ(1995), лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2014). Впродовж тривалого часу жив і творив у Польщі, але місцем його творчої дислокації є Ужгороді. Переважно працює в жанрі живопису, графіки, мистецька течія - авангардизм, любить експериментувати із формою, кольорами. У композиціях домінують переважно геометричні, різнокольорові площини і напівабстрактні форми. Автор не називає свої роботи, каже, що в такий спосіб дає можливість глядачеві самостійно трактувати побачене.

Натомість Вальтер Смейтінк - Мюльбахер є уродженцем голландського Дутінгема. Вивчав історію мистецтва у Нейгемені, 7 років викладав у графічному ліцеї в Утрехті. У 1990 –х організував захід в рамках партнерських відносин між нідерландським Утрехтом та чеським Брно. Осів у чеському селищі Пшіштпо, де у 2014 році відкрив приватну галерею. Абстрактний живопис митця базується на поєднанні частково впізнаваних деталей, геометричних площин і приглушених кольорів…

Сергій Біба розповів нашому виданню, що свого часу із Вальтером познайомилися на одному із пленерів у Моравії. Художники - друзі, є членами об»єднання «Художня словацька бесіда» («Umelecka beseda slovenska»). І от їхня дружба переросла у спільний творчий проєкт.

Чеській преса теж написала про виставку. Зокрема, сайт «Literarni noviny», де у статті журналіст Ян Дочекал зауважив: «Це не масштабна міжнародна культурна подія. Але не дивлячись на це, зміст її привабливий, і тут, в Яромержіце-над-Рокітноу, це дійсно щось знакове й незвичне».

Ужгородський митець мав вже з десяток персональних виставок в Україні та за кордоном (Росія, Словаччина, Угорщина). У планах, розповів, спільна виставка із Вальтером у Словаччині, Нідерландах та, можливо, в Україні.
Сергій Біба: Без назви, 80 х 75 см, змішані техніка на полотні. Фото: Ян Дочекал


Сергій Біба: Без назви, 80 х 75 см, змішані носії на полотні. Фото: Ян Дочекал

Фото: Сергій Біба


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News