• 11:13 PM
  • неділя , 24-вересня-2023

Петро Пітра видав другу книжку про рідні Білки

  • 5/11/2020
  • Перегляди 737
  • Коментарі 1

Днями в ужгородському видавництві«Карпати» побачила світ уже друга книжка про рідне село Петра Юрійовича Пітри під назвою «Білки. На берегах долі». Передмову до видання написав відомий журналіст й письменник Василь Шкіря. Книжка складається із вступу, шести розділів та післяслова.

Петро Юрійович коротко згадує історію села від дати заснування, розповідає про біографію батька, родину дружини, участь білківчан у Першій та Другій світових війнах, Голокост, розвиток релігійних громад, всесвітньо відомого силача Івана Фірцака (Кротона). Також автор подає інформацію про 100 видатних постатей Білок у різних сферах діяльності краю. Не оминув увагою він і традиції святкування Дня села та музеї односельців. У книжці подано й чимало ексклюзивних фотографій Білок різного періоду. Радує, що автор взявся за нелегку й потрібну справу, адже ентузіастів, котрі досліджують історію села, майже нема.

До речі, П. Ю. Пітра свого часу закінчив історичний факультет УжНУ. Працював на журналістській ниві, займав керівні посади у кількох колгоспах, очолював Білківську сільську раду та місцевий міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Його батько Юрій Юрійович Пітра протягом 27 років 6 разів обирався депутатом Верховної Ради СРСР, двічі був Героєм соціалістичної праці.

Петро Юрійович та його родина зайняли гідну нішу в історії цього села. А береги долі білківчан часто були занадто звивистими…


         Іван КОПОЛОВЕЦЬ       


          

 

Коментарі (1)
Любов К.
5/12/2020 10:18:29 AM  |  IP: 78.250.85.***
Усім теперішнім депутатам мало би бути за приклад - їхала людина у Верховну Раду, а тоді верталася , брала мотику на біціглі та в поле...
А тепер там сидять , понаїдалися що тріснуть , та людям нерви тріпають...

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News