• 5:06 AM
  • неділя , 23-січня-2022

У Білках гостює професор із США (фото)

  • 7/14/2021
  • Перегляди 434
  • Коментарі 0

Приємно зазначити, що на відзначенні річниці села та свята апостолів Петра і Павла в Білках побував також професор університету штату Теннессі Джон Свонсон. Йому дуже сподобалась атмосфера, і вже непогано вивчив українську мову. Професор приїжджає у Білки не вперше. За фахом він – історик. Джон Свонсон досліджує тему відомого фотоальбому  Лілі Якоб. Ця дівчина свого часу проживала в нашому рідному селі. Професор як фахівець зацікавився також історією Білок загалом. В контексті цього сьогодні у сільській раді відбулася цікава та пізнавальна зустріч. Участь у ній взяли Білківський сільський голова Василь Зейкан, директор Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Петро Чорба, гості з Америки: Джон Свонсон, його помічник й доцент історичного факультету УжНУ Павло Худіш та працівники сільської ради.

Директор школи, котрий теж є істориком, розлого розповів про основні віхи розвитку нашого села, починаючи від куштановицької культури, назвав особливості розвитку кожного періоду.Сільський голова, який теж цікавиться історією рідних Білок, свій виступ присвятив знаним постатям села та непростим виборам сільського старости у 1906 році. Розмова була легкою, невимушеною та насиченою цікавими фактами.

Читайте також:"Завдяки єврейській дівчині з Білок світ побачив фотоальбом масового знищення євреїв в Аушвіці"

Після зустрічі в сільській раді керівник територіальної громади Василь Зейкан разом з гостями відвідав пам’ятний хрест з нагоди виборів сільського старости, про які йшлося вище, а також пам’ятник січовим стрільцям, яких було розстріляно 15 березня в 1939 році.

Під час попередніх візитів у Білки професор Свонсон провів відкриту екскурсію в нашому селі, під час якої розповів про історію життя єврейського населення в Білках, а також спілкувався англійською мовою з учнями Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. До речі, домовлено про те, що високоповажний гість посприяє учням в участі в одній з мовних програм.Білківська сільська рада

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News