• 6:07 PM
  • середа , 7-червня-2023

Іван Білак: «Плануємо брати участь у Зимовій першості Закарпаття»

  • 1/24/2022
  • Перегляди 284
  • Коментарі 0

Наставник іршавської «Бужори» про минулий сезон і плани на новий

– Іване Івановичу, минулого сезону іршавська «Бужора» посіла третє місце. Наскільки цей результат влаштував особисто Вас як тренера?

– Однозначно важко сказати, оскільки важким був сам сезон. Насамперед через значну мінливість кадрів. Після Зимової першості Закарпаття від нас пішло п’ять футболістів. По закінченні першого кола двоє травмувалися, а до того ще троє пішло. Знову маємо мінус п’ять. Скажімо, Іван Качур випав, Едуард Ковтанюк та Петро Кляп поїхали на заробітки, Іван Веждел мав проблеми зі здоров’ям, Станіслав Кохан пропустив перші 4 тури другого кола через травму… Отож награєш одне, а виходить інше. Це неприємно для тренера. Виходячи з того, що складалося в команді, отримали той кінцевий результат, який отримали. Якщо врахувати ще й силу конкурентів, то в цілому виступили навіть дуже добре. Хочу подякувати всім футболістам, котрі доклали зусиль для того, щоб «Бужора» усе ж була в першій трійці за підсумками сезону-2021.

– Які матчі команди найбільше запам’яталися в минулому сезоні?

– Із «Севлюшем» удома добре себе зарекомендували. Поступаючись, усе ж зуміли в ході матчу переламати перебіг подій на власну користь. У Вільхівцях здорово зіграли; у Хусті непогано діяли, і лише одна прикра помилка призвела до мінімальної поразки. Десь неочікувано з «Хустом» удома вийшло, але футбол тим і цікавий, що буває непередбачуваним…

– Якщо взяти в цілому чемпіонат, що Вас найбільше здивувало в ньому?

– Якщо відверто, то думав, що «Севлюш» стане чемпіоном. Надто вже хороша команда за підбором гравців. Та в «Хусті» відбулася своєчасна зміна тренера, і справи в цьому клубі пішли на краще. Зрештою, можуть бути і якісь інші причини, про які мені невідомо. Та повторюся: футбол тим і цікавий, що непередбачуваний.

– Минулий сезон був важким для всіх через ситуацію в країні та поширення пандемії. Якщо взяти всі складові, то якою бачите ідеальною вищу лігу?

– Ідеально залучити до неї 16 команд. Та реально це важко зробити через дійсно непросту ситуацію в Україні. Утім, якби мати хоч би 14 колективів, притому повноцінно боєздатних (щоб у лідерів відбирали очки й аутсайдери), то чемпіонат дійсно став би неперевершеним. Десь моментами, можливо, ще суддівство потрібно «підтягнути»… Щодо полів, то практично питань немає. Інфраструктура учасників змагань загалом покращується. У цілому, з огляду на ситуацію, що склалася, рівнем вищої ліги я задоволений.

– Коли починаєте підготовку до сезону?

– Повинні були сьогодні, та через погодні умови, зокрема, проблемно весь час розчищати сніг, перенесли на наступний тиждень. Займатимемося на штучному поді в Іршаві, а на центральному стадіоні більше приділятимемо увагу біговій підготовці. Плануємо брати участь у Зимовій першості Закарпаття. Додатково, можливо, будуть іще товариські матчі. До прикладу, з «Мункачем». Працюватимемо і над підбором нових гравців. Зокрема, потрібно в захист виконавців, підсилити середину поля. А в цілому кістяк команди повинен зберегтися. Принаймні я обдзвонював наших футболістів, і всі дали згоду на продовження виступів у складі «Бужори»…

Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News