• 8:48 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

В Іршавській ОТГ відбулось засідання щодо дерусифікації (Фото)

  • 5/15/2022
  • Перегляди 1471
  • Коментарі 21

12 травня, відбулося засідання комісії з питань декомунізації та дерусифікації назв площ, вулиць, провулків тощо на території населених пунктів Іршавської міської територіальної громади при виконавчому комітеті Іршавської міської ради.

На комісії розглядались пропозиції щодо перейменування вулиць та провулків, які названо на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва та інше. За результатами обговорення запропоновано змінити цілу низку назв вулиць та провулків у таких населених пунктах:

с. Осій, вулиці: Перемоги, Ст. Вайди, Добровольців, Ватутіна, Космонавтів;

с. Загаття, вулиці: Мічуріна, Партизанська, Возз’єднання;

с. Брід, вулиці: Перемоги, Партизанська;

с. Дешковиця, вулиці: Гагаріна, Борканюка;

с. Підгірне, вулиці: Перемоги, Партизанська;

м. Іршава, вулиці: Бєляєва, Борканюка, Гагаріна, Галана, Горького, Комарова, Космонавтів, Кутузова, Лермонтова, Локоти, Мічуріна, Ніколаєва, Онуфрія, Павлова, Партизанська, Першотравнева, Пушкіна, Севастьянова, Ст. Вайди, Суворова, Титова, Федорова, 40-річчя Перемоги; провулок: Партизанський;

с. Ільниця, вулиці: 40р. Перемоги, Першотравнева, Макаренка, Борканюка, Комарова, Пушкіна, Партизанська, Гагаріна.


Надати свої письмові пропозиції з відповідним обґрунтуванням щодо назв вулиць та з питань перейменування вулиць, провулків у вищевказаних населених пунктах пропонуємо звертатись до Іршавської міської ради за адресою: м. Іршава, пл. Народна, 3, другий поверх. Також такі пропозиції можливо надіслати на електронну пошту Іршавської міської ради: rada@irshava.info

Всі надіслані пропозиції будуть виноситись на розгляд комісії та виконавчого комітету Іршавської міської ради для подальшого погодження та проведення громадських слухань.

Іршавська міська рада

Коментарі (21)
Іршавчанин
6/2/2022 11:35:54 PM  |  IP: 194.39.225.***
Я Мигалю тут корінний, але для мене русин і українець це одне й те саме. Слово Русь і інші слова, які від нього походять це наші рідні. Москалі просто їх присвоїли собі, а ми, щоб не робити плутанини, почали менше ними користуватися. В Україні багато діалектів, і їх усі потрібно зберігати, я сам у побуті користуюся нашим діалектом. Головне не сіяти єресь, щодо нібито окремої нації, сепаратизму і тд.
ІВАН ІРШАВА
6/2/2022 3:30:55 PM  |  IP: 46.211.83.***
У тебе Мигалю рве пердак від того, що Я правий. Тибетців близько 6-8 мільйонів і вони живуть у Тибецькому автономному районі, Китай їх визнає лише національною меншиною, хоча мають свою мову та писемність уже в XII ст. Курдів 41 мільйон більша частина проживає на невизнаній території Курдистан, яка охоплює Сирію, Туречинну, Іран, Ірак, мають свою мову згадуються вже в II та III ст. Раніше мали такі держави як "Кордуєнське царство", "Курдське князівство", "князівство Дасин" та інш. Поки їх не завоювали араби. Татари взагалі кочівники які входили в імперію золотої орди, після роспаду якої було утворено Кримське ханство, яке існувало 1441 — 1783 роках, татари є не лише в Україні, визнані в Україні як і русини національна меншина. Каталонці мають автономію, зі столицею Барселона, Каталонська мова офіційно визнана нею розмовляють 11 мільйонів. Все взято з Вікіпедії почитай. Я сам говорю на Закарпаському діалекті Української мови, але не вважаю її як окрему русинську, так як вона немає історичного самостійного походження, а виникла як вінігрет де змішалися українські, російські, венгерські , чеські, давньоруська від слова Русь та церковнослов'янська, які приніс Волинський князь Корятович на Закарпаття. І зараз докажу : не фарадый а Фарадный - "стомлений" на Угорській faradt, на русинській правильно бизуно - "певно" - на Українській бизівно дивись тут Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909., Чилядник, чилядь слово з часів давньої русі ознало людина, або люди які втратили власне майно та працюють на феодала або коротко раби, читай вікіпедію, ИППЕН так - "щойно так" на Угорській Eppen, так - Українське слово, БАНТЫ - російське слово, дотепер використовується в будівництві криші означає : Бант - це сполучна дошка, яка розташовується приблизно на рівні середньої лінії кроквяного трикутника. Він служить для того, щоб знижувати навантаження на бічні сторони даху, завдяки бантам набагато зменшується ймовірність прогину даху під вагою опадів та ймовірність утворення коливань при вітрових навантаженнях. Іршавське слово ПАК має українське походження . пит.-підсил. Уживається в розмові, розповіді, щоб пригадати забуте, звичайно відоме співрозмовникові, або нагадати щось. — Про що пак ми були розговорились? — спитав о. Хведор. — Про якогось Серединського, про панича (Нечуй-Левицький, I, 1946, 124); — Як бачите, юначе, поміщик Галаган не марнує часу. Поки ви з мужиками взуєте його в постоли (чи як пак там у того Коцюбинського?) та є плечі випхаєте з маєтку, уже й нову спеціальність набуду (Андрій Головко, II, 1957, 479). Імя Мигаль доречні має угорське походження - Mihaly близьке за значенням Українське Михайло, Штріфля на німецькій - Strumpf, і так далі. Тому робимо висновки що насправді русинська мова сформована зі слів інших держав, тому і не розвивається, можливо нажаль в майбутньому вона вимре, однозначно її треба зберегти, але на визнання самостійної офіційної мови вона не тягне.
мигаль
6/2/2022 2:17:29 AM  |  IP: 194.0.157.***
Іване Іршава ісе ид тобі.1.у 2001 ому році при переписці нико никого низвідав якої він національности та не мели дурноє бо твої дані тото ни з перста уссана херня.2 кить маєш дяку та гугл ти в поміч та годенись попоззирати на русинську азбуку и правопис. а што до державности та вповіш ми яка держава у курдів,сикхів,тибетців,басків,каталонців,мораваків,татарів(крымські в тому числі.чи они тоже українці ?)плюс ушиткых народів РФії???.3 што до алфавіту.якый алфавіт выкористовувуть українці ? може російськый? чи може маскалі выкористовувуть українськый?а може обоє білоруськый? 3.ты такый україниць а незнаш ош в українській мові не переводять а перекладають з однієї мови на іншу.а твої слова для перекладу означають одне і те саме. на русинську їх мош перевести ги ,,само собов,,а в реченні про ,,людину,,покладь слово ,,чилядник,,я ти иппен так дам обысь ми перевіх пару слів ,,фарадый,иппен так,банты,учемеритится,бизівно,відік,плюс чисто нашоє іршавськоє,,ПАК,,.но раз хотя бы сисі слова.так што раз ты ня не переубідив ош я по національности україниць а не русин и не переубідиш бо я знаву свою історію а ги писав М.Рильськый ,,людина що незнає свою історію неварта майбутнього,,
ІВАН ІРШАВА
5/31/2022 1:41:26 PM  |  IP: 194.0.157.***
і "людина що сидить"
Parsek
5/27/2022 9:51:29 PM  |  IP: 95.102.204.***
Увага на останні рядки. Так завжди виникають "незалежні" держави. Коли слаба "центральна влада". Згадай "імперію в якій не заходить сонце". Одна лише Індія, перлина цієї імперії чого варта. А скільки держав зявилось після її ослаблення? Так само виникла Україна. Тисячі дурнів воювали на заході України після другої світової війни зі Сталіним за незалежність і ... Нічого. А в 92-гому без ЖОДНОЇ боротьби стали "незалежними". І наслідували традиції того ж СРСР. Шовінізм. Подивись у Вікіпедії: "русин". Найбільше русинів у Словакії і ... Сербії. Більша частина з мільйону з хвостиком закарпатців - українці. Батько Сталін сказав що ми українці і Україні це сподобалось, бо вигідно. Хоча це було більш вигідно йому в тогочасній ситуації - чи мав Союз вихід на Дунайську рівнину по рівнинних територіях? Ні. Якщо війна? Одна Дукля скільки часу, сил і смертей забрала. Воювати в горах набагато гірше ніж на рівнині. Ми, Закарпаття, стали плацдармом Союзу на південно-західному напрямку, а не тому що ми українці і батько Сталін нас пригорнув до свого серця. Версія з українським діалектом дуже імпонує українській владі. Хоча всі довколишні країни, де проживають русини кодифікували русинський язик.
Моя донька, ще не ходила до школи як нам довелось українське посольство відвідати. Дома розмовляємо русинською. А в інтернеті все, для неї цікаве, по російськи. В прийомній порозмовляв з секретаркою, чи хто вона там, по українськи щодо питань що мене цікавили. Вийшли з донькою на вулицю і вона мене питає "Тату, на якій мові ти з нею розмовляв?"
Українці нас не зрозуміють якщо ми з ними на нашій мові почнемо розмовляти, так само і ми їх не зрозуміли б якби змалку радіо, телебачення, школа і т. д нас навчили. Так склались обставини. Скільки зараз русинів рахуються венграми за століття австро-венгрії... Така доля всіх малих народів, і це добре. Добре коли б люди розмовляли на одній мові. Якщо вже англійська, то хай буде англійська, менше ненависті і війн коли одна мова. Як на мене то погано те, що знищують ці самобутні осередки централізовано, шовінізм. Не культурною, науковою і т. д. перевагою, прикладом, створюючи умови для добровільного переходу. І що саме цікаве, в більш довгостроковій перспективі українську мову чекає та ж сама участь. Чийсь діалект.
ІВАН ІРШАВА
5/21/2022 11:32:55 AM  |  IP: 193.142.219.***
По рекомендації Мигаля прочитав Вікіпедію, і ось що пишуть : Сепарати?зм (від лат. separatus — відокремлення) — політика і практика відокремлення, відділення частини території (сецесії) держави з метою створення суверенної держави[1], дезінтеграцію країни, переходу до складу іншої держави (іредентизм) чи набуття статусу дуже широкої автономії. Загальне визначення сепаратизму є те, що це пропаганда стану культурного, етнічного, племінного, релігійного, расового, національного або гендерного відділення від ширшої групи. Радикальність сепаратизму обумовлюється географічним положенням, жорсткістю та ієрархічністю внутрішньо регіонального суспільства, економічним і соціальним становищем даного регіону на поточний момент, а також сили центральної влади[2].
Іршавчанин
5/20/2022 10:25:11 PM  |  IP: 194.39.225.***
«Український народ в Карпатській Україні не є гостем на цій землі. Державною, урядовою, навчальною мовою Карпатської України є мова українська» (Сойм Карпатської України, на якому була проголошена самостійна держава, 15 березня 1939 року).
мигаль
5/20/2022 8:50:02 PM  |  IP: 194.0.157.***
Іршавчанине почитай хотябы в Wikipedia історію Закарпаття та пак потому зроби высновкы ош ко мы.я маву на увазі корінноє населення краю
1515
5/18/2022 1:59:29 AM  |  IP: 194.160.49.***
Правильно говорять ош у раковцьови лиш недоразвиті живуть
Іршавчанин
5/17/2022 2:58:37 PM  |  IP: 46.211.121.***
Мигалю, ми туй у Іршаві хіба не Українці такі точно мамі як у Сумах, Львові (Галичині)?
Іване, ти добре кажеш, але графи національність в паспорті немає, нажаль.

Prev123Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News