• 11:24 AM
  • п'ятниця , 28-січня-2022

В НПП «Зачарований край» триває акція "Новорічна ялинка"

  • 12/17/2014
  • Перегляди 1152
  • Коментарі 0

Напередодні Нового Року люди намагаються придбати ялинку, не замислюючись над тим, якої шкоди вони приносять довкіллю. Ця пишна красуня, прикрашена всілякими іграшками та гірляндами милує око тисячам людей, але ненадовго. Як тільки минають свята, тисячі ялинок опиняються на смітниках. І таких молодих хвойних ялинок тисячі, безжалісно зрубаних, нікому непотрібних, викидають на смітник.
 
Варто задуматись, що такою кількістю можна було б засадити сотні гектарів лісу, з цих молодих ялинок міг вирости цілий ліс.
 
Тому з метою попередження вирубок хвойного молодняку на новорічні ялинки в грудні – січні в Національному природному парку «Зачарований край» проводиться щорічна екологічна акція «Новорічна ялинка». В цей період здійснюється широка пропагандистська кампанія, а служба державної охорони несе посилений режим охорони по всій території парку, інформує Відділ охорони території НПП «Зачарований край»
 
Її мета – недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до адміністративної відповідальності за самовільну заготівлю та реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок.
 
Хотілося б наголосити, що при транспортуванні новорічних ялинок необхідно мати документи щодо підтвердження законності їх придбання. Відсутність документів буде розцінюватись як порушення природоохоронного законодавства та в подальшому веде до накладання штрафних санкцій.
 
Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами складають:
 
від 246 грн. до 1607 грн. за дерево в залежності від діаметра.
 
Також передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами.

Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News