• 12:07 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

Закарпатська обласна рада взяла на баланс «Анцю Кушницьку»

  • 7/28/2022
  • Перегляди 292
  • Коментарі 2

Крайові парламентарі дали згоду взяти на баланс облради Боржавську вузькоколійну залізницю («Анцю Кушницьку») та дитячу залізницю в Ужгороді

За це рішення нині проголосували 53 обласні депутати облради під час пленарного засідання 7-ї сесії облради. Відповідно до цього рішення надано згоду на безоплатну передачу із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області шляхом безоплатного відчуження Боржавської вузькоколійної залізниці («Анця Кушницька»), що знаходиться на території Берегівського (Виноградівського) і Хустського (Іршавського) районів із дотриманням наступних умов: забороною відчуження отриманого майна у приватну власність та використання об’єктів комплексу за цільовим призначенням.
 
Комунальна установа «Управління спільною власністю територіальних громад»  Закарпатської обласної ради здійснюватиме необхідні організаційно-правові заходи стосовно передачі зазначеного майнового комплексу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області в особі Закарпатської обласної ради.

 Очільник облради Володимир Чубірко, який і став ініціатором того, щоб обласна рада забрала на свій баланс Боржавську вузькоколійку зазначає: «Експлуатація Боржавської залізниці коштує 7 млн. грн на рік. З них 3 млн – це місцевий податок за землю. Тобто реальна експлуатація становить 4 мільйони. Для порівняння: відновлення 20 км вузькоколійної колії з Чопа до Ужгорода ще до війни становило півмільярда. Наразі це шанс для нас створити серйозний продукт і експлуатувати його. Разом з обласною радою і всіма ОТГ 4 млн грн. ми можемо заробити. А далі треба активно працювати, щоб вузьколійка стала інструментом для створення туристичної атракції, робочих місць, розвитку сфери послуг та доходів місцевих громад. Також вона може займатися вантажними перевезеннями. Наприклад, транспортувати вугілля з Ільниці для подальшого перевантаження на станціях Берегово і Виноградово. Цей вид палива може стати стратегічним продуктом найближчої зими, і буде цікавим українському і європейському ринкам.»

Також депутати підтримали безоплатну передачу з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл і селищ дитячої залізниці у місті Ужгороді.  

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Коментарі (2)
Г о ш а
8/3/2022 10:26:21 AM  |  IP: 194.0.157.***
Яких депутатив вибираемо видповидно так и живимо.
Яке може бути вантажне перевезення вугилля з Ильници , якщо шахта давно закрита , а
карьер теж не працюе. Якби серед депутатив був би хоч один экономист \ маю ввиду не з
дипломомом экономиста який був куплений в В У З и та не тут и дипломованого специалиста,а
тверезо мислячу людину / то дурни не було б зроблено.

Це виходить що добуте вугилля з Ильници завантажити на автомобиль потим завантажити на цей куций вагон \вагонетку\ доихавши до Берегова перевантажити на широку
колию та виправити за межи области або Украини.
Ниякий власник таке робити не буде по тий причини що йому це буде не рентабельно. На вси ци манипуляции потрибно багато часу а видповидно й коштив.
petr
7/28/2022 10:08:35 PM  |  IP: 193.142.219.***
Наприклад, транспортувати вугілля з Ільниці для подальшого перевантаження на станціях Берегово і Виноградово. - щоб це сталося треба щоб Симканинець відновив ж\д полотно яке розобрав був іще 2013році .

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News