• 1:18 AM
  • середа , 29-березня-2023

Небезпечна тварина на Іршавщині (відео)

  • 1/22/2015
  • Перегляди 2370
  • Коментарі 0

На початку січня в Іршавському районі зафіксували випадок сказу. В селі Осій собака покусав свого господаря і здохла. Чоловік запідозрив щось недобре, з чим і звернувся до лікарів та ветслужби.

Минулого тижня в Іршаві засідала спеціальна комісія, мета  якої – негайне запровадження цілої низки протиепізоотичних заходів, аби локалізувати і не допустити розповсюдження небезпечного сказу. Випадок, який тижнем раніше був зафіксований в Осої -  не типовий для району.  На щастя, покусаний своїм собакою чоловік,  вчасно звернувся до лікарів. Чотирилапого взяли під нагляд ветеринари. Та після  п’яти  днів карантину хвороба здолала його. Підтвердження випадку небезпечної хвороби неабияк насторожило місцевих. Проте майже одразу село з околицями  взяли під ветконтроль. Загалом було щеплено близько ста тридцяти  собак і кішок. Випадки контактів домашніх тварин з рудою лисицею, а саме вона є головним переносником сказу, досить часті, зокрема, в лісистій місцевості.Якщо влітку лисиці, а їх в навколишніх лісах значна кількість, рідко спускаються до села, то в період холодів вони вимушені шукати поживи ближче до людей. Популяцію рудої лисиці контролюють як мисливці,  так і ветеринари. Небезпека для людини полягає в тому, що інфіковані собака чи кіт можуть вкусити вас та передати зі слиною сказ. Тоді одразу запускається біологічний годинник, який відраховує час до смерті. Варто одразу показатися лікарю. Перші ознаки захворювання-  дратівливість, світло- та водобоязнь. Ситуація в районі, запевняють ветлікарі, контрольована. Втім,  варто пам’ятати про елементарні заходи індивідуальної безпеки.  


Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News