• 10:24 AM
  • п'ятниця , 28-січня-2022

В НПП «Зачарований край» відзначили Міжнародний день лісів

  • 3/30/2015
  • Перегляди 841
  • Коментарі 0

Ліс - багатство нашої планети без якого життя було б неможливим. Він виконує такі важливі функції: санітарно-гігієнічну, економічну, рекреаційну, захисну, екологічну і є основним джерелом кисню на планеті. Але, на жаль, площа зелених насаджень світу з кожним роком скорочується. За останні 10 тис. років людиною було знищено 26 млрд. кв. км лісів, а на Землі щосекунди зникає 15 га незайманих лісів. Таке скорочення лісових екосистем може призвести до незворотних і несприятливих процесів у природному середовищі, що негативно позначиться і на життєдіяльності людини.
 
Щорічно з ініціативи ООН 20 березня, з метою донести до суспільства інформацію про важливість збереження лісів, захист, догляд та раціональне використання в якості сировини, відзначається Міжнародний день лісу (International Day of Forests). Рішення про святкування цього дня було прийнято на 23-му з’їзді Генеральної асамблеї ООН за ініціативою Європейської конфедерації сільського господарства і підтримки інших сільськогосподарських організацій у день осіннього рівнодення в Південній півкулі і весняного рівнодення у Північній півкулі (останній, традиційно вважається першим днем весни).
 
20 березня 2015 року в приміщенні адмінбудівлі НПП «Зачарований край» відбувся захід (прочитано лекції) приурочений до Міжнародного дня лісу. У цей день до парку завітали учні 5- 11 класів та педагоги (вчителі біології) з трьох загальноосвітніх шкіл району Підгірнянської, Ільницької та Осійської в яких діють шкільні лісництва та з якими проводиться постійна співпраця НПП у сфері еколого-освітньої діяльності. Учнівську молодь та вчителів привітав директор парку Піняшко І.М. та заступник директора з наукової роботи Мочан В.І., які запросили прослухати лекцію і переглянути презентацію на тему «Ліс та його значення» та передали слово науковому співробітнику Шишканинець І.Ф.. Фахівець наукового відділу розпочав свою лекцію з визначення «що таке ліс» та детально розповів присутнім, підкріплюючи теорію наочними матеріалами, про роль і значення лісу для природи і людини, необхідність його охорони та збереження. По закінченні лекції її доповнив науковий співробітник Лутак В.В., який розповів про види рослин і тварин на території парку та правила поведінки населення у лісі.
 
Після виступів фахівців, вчителі подякували їм за цікаві та змістовні лекції і презентації, висловили побажання для спільного проведення подальших подібних заходів, а працівники установи в свою чергу зробили на згадку спільні фото.

Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News